środa, 25 maja 2016

Odpust Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi w Częstochowie.

Jak co roku w Częstochowie, Wspólnota Krwi Chrystusa spotkała się na Odpuście Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi.
Spotkanie odbywało się w pięknej scenerii na terenie Domu Św. Wawrzyńca w Częstochowie, w  Sanktuarium Krwi Chrystusa.
Pierwszy raz Wspólnota spotkała w tym miejscu 25 lat temu. Było dużo wspomnień.

Rozpoczęliśmy od Drogi Krwi Chrystusa, dróżki prowadził Ks. Bogusław Witkowski CPPS. Prawie wszyscy pielgrzymi wzięli udział w rozważaniu, siedmiu przelań Krwi Chrystusa.

Mszę Świetą Odpustową odprawił Moderator Wspólnoty Krwi Chrystusa Ks. Bogusław Witkowski CPPS, a Homilię wygłosił, ks. Andrzej Szymański CPPS. Oprawę Mszy uświetnił chór z Jasnej Góry.
Chór z Jasnej Góry...
Celebransi udają się na mszę święta.
Ks. Bogusław Witkowski rozpoczyna przewodniczenie Mszy Świętej
Ks. Andrzej Szymański głosi homilię...
Były również Poczty Sztandarowe z różnych Diecezji, nawet górale. W przepięknej scenerii Sanktuarium Matka Boża na pewno czuła się dobrze kiedy wszyscy oddawaliśmy Jej Hołd.
Górale z pod  Żywca......
Podregion Ożarowski, w darze ołtarza podarował obraz Jezusa Miłosiernego, z Diecezji Płockiej, jako w Płocku po raz pierwszy  Jezus prosił Świętą siostrę Faustynę o namalowanie tego obrazu.
Podregin Zamojski podarował piękny obraz z okazji 25-lecia spotkań z Maryją WKC.
Podregion Ożarowski...
Po  błogosławieństwie, ks. Bogusław podziękował wszystkim, którzy przyczynili się, do tego, aby ten Odpust mógł się odbyć.  Dziękował, za czas włożone serce, i zaangażowanie, całej wspólnocie obecnych. Pozdrowił też tych, którzy nie mogli z różnych przyczyn przybyć...
A potem były:  poczęstunek przy tradycyjnych straganach, spotkania po latach, a także występ chóru dziecięcego i inne atrakcje.............
Spotkanie zakończyliśmy, nabożeństwem do Matki Bożej, popularne Majowe.  I rozjechaliśmy się do domów. Każdy w sercu chciałby wrócić tu za rok......... BKJ.
Pyszne ciasta.....
Animatorka Krajowa w bardzo dobrym nastroju, chociaż nieco zmęczona....
Podregion Częstochowski przygotował, już tradycyjną, przepyszną grochówkę.

Więcej zobacz, strona Krajowa WKC KLIKNIJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza