niedziela, 1 maja 2016

Doroczne rekolekcje dla animatorów diecezjalnych w Częstochowie

W dniach od 01.05 do 04.05.2016 odbyły się rekolekcje dla animatorów: diecezjalnych, podregionów i krajowych Wspólnoty Krwi Chrystusa w Częstochowie w Domu św. Kaspra

Tematem rekolekcji było:  Rozeznawanie Duchowe.

"...Żebym Poznał Co Jest Miłe TOBIE....." Mdr 9, 10, To Słowo Życia, które towarzyszyło naszym rekolekcjom.
Temat był bardzo ciekawy, ponieważ wszyscy niby wiedzą jak rozeznawać Wolę Bożą, ale po konferencjach wygłaszanych przez księdza Daniela CPPS, okazało się, że wiele podejmowanych decyzji, mogło wcale nie być Wolą Bożą dla mnie, (dla nas).
Ks. Daniel po kolei zapoznawał nas jak, możliwie najlepiej, rozeznawać Wolę Bożą w naszym sercu.
Ks. Daniel Mokwa (CPPS)
Ogólne wskazania są min. takie że np. To co dobre dla innej osoby, nie koniecznie musi być dobre dla mnie. Miejscem rozeznania i wyboru jest serce człowieka. W rozeznawaniu nie przeceniamy rozumu, używamy, uczuć, ciała, zmysłów. Podstawą jest Biblia i tradycja Kościoła. Wiele różnych czynników ma wpływ, na dobre rozeznanie Woli Bożej.                  
Czasami wrażeniami dzieliliśmy się na "bieżąco"
Wszyscy słuchaliśmy konferencji z zainteresowaniem.
 Mówił też ks. Daniel o pociechach i strapieniach. Nie bardzo rozumiałam o co chodzi. A więc pociechą jest odczuwanie bliskości Bożej. Natomiast strapieniem jest nie odczuwanie Jego obecności. Często mówimy, że mamy "doła", nic nam się nie chce, zamykamy się itd. Wtedy właśnie nie powinniśmy podejmować żadnych ważnych decyzji. Należy poczekać na pociechę, bo ona przyjdzie.
W tym zaś czasie nie ustawać w modlitwie, choćby była dla nas "katorgą".  To w tym wszystkim zrozumiałam najlepiej. I dziękuję Bogu, że mogłam o tym usłyszeć. Myślę, że teraz moje wybory będą podejmowane właściwie.
Chwila przerwy też się przydała, można uśmiechnąć sie do fotografii.
Uczyliśmy się też trochę głębszego rozważania Słowa Bożego. " Dotykać, smakować świata, w którym żył Pan Jezus."  Piękna sprawa, móc zagłębić się w tamte czasy i w wyobraźni, przebywać blisko Jezusa i współczesnych mu ludzi. Bardzo dziękuję Bogu za możliwość uczestnictwa w rekolekcjach.  Rekolekcje zakończyły się Mszą Świętą, 
 a wieczorem wspólny Apel Jasnogórski.
Cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz