wtorek, 3 lipca 2018

Odpust Krwi Chrystusa w Sanktuarium na Świętym Krzyżu.


Krzyżu.

W dniu 1 lipca WspóWspólnota Krwi Chrystusa z diecezji Sandomierskiej spotkała się 1 lipca w Sanktuarium na świętym Krzyżu aby obchodzić Odpust Krwi Chrystusa.
Już z zewnątrz Bazylika robi wrażenie. Nie jest to duży budynek a w środku, gdzie odprawiana jest liturgia też jest nie wiele miejsca.
Wszyscy się jednak pomieścili.
Niech bądzie Bóg błogosławiony.


Głowne wejście do Bazyliki
Od jedenastu lat w sanktuarium na świętym Krzyżu w pierwszą niedzielę lipca /w tym roku był to 1 lipca/,przeżywany jest odpust ku czci Krwi Chrystusa. Jest to dzień dorocznej pielgrzymki do sanktuarium, Wspólnoty Krwi Chrystusa diecezji sandomierskiej.Głowny ołtarz w Bazylice

Msza Święta sprawowana przy głównym ołtarzu przez o. Dariusza dla WKC.


 Wspólnota Krwi Chrystusa wraz z zaproszonymi gośćmi modliła się podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00. Przewodniczył jej o. Dariusz Malajka OMI, rektor świętokrzyskiej bazyliki mniejszej. W przeżywanie liturgii Mszy Świętej włączyły się osoby należące do Wspólnoty Krwi Chrystusa - czytając lekcje, modlitwę wiernych.
Przed Mszą Świętą


Uczestnicy świetej Liturgii

Sztandar wspólnoty
Przed Soborem Watykańskim II odpust ten był jedną z głównych uroczystości przeżywanych na Świętym Krzyżu.
 W 2007 roku Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga ponownie przywrócił uroczystość ku Czci Krwi Chrystusa. PO mszy świętej  wszyscy uczestnicy mogli ucałować relikwie Drzewa Krzyża  Świętego.
Kaplica, w której przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

W środku ołtarza tabernaklulum i na czerwonym tle widoczny jest relikwiarz.


Najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są na nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego.
Brama z tyłu Bazyliki, przez którą również wchodzą pielgrzymi

Tylna część bazyliki i budynków klasztornych.


Całość sanktuarium jest przepiękna i skłania do refleksji i przemyśleń.
W takim właśnie pięknym miejscu, Wspólnota Krwi Chrystusa spotyka się co roku, aby wspólnie przeżywać swoje święto.
Miałam zaszczyt uczestniczyćw tym wydarzeniu, za co jestem wdzięczna Panu Bogu i Wspólnocie z diecezji Sandomierskiej.

Więcej informacji o tym przepięknycm miejscu na stonie  Sanktuarium Świętego Krzyża.


                                                                                                  Elżbieta.

1 komentarz:

  1. Pomagajmy sobie
    Eugeniusz 59lat Choruje na serce, Przewlekłe migotanie i trzepotanie przedsionków, niedomykalność zastawki mitralnej, Przewlekła choroba niedokrwienna serca, Choroba nadciśnienia z zajęciem serca. Chorobę wieńcową I 25.0,Stan po FFE GPZ i GP, PCI +DES 12.2013 I25, Okres hemodynamiczny II NYHA I 50.0, Duszność i bóle w klatce piersiowej. Wymaga dalszego leczenia w Podlaskim Centrum Sercowo- Naczyniowe- Oddział Kardiologiczny wymaga opieki osób trzecich. Stan po urazie podudzia lewego wielo odłamowe złamanie obu kości podudzia lewego (S82.7), stłuczenie tkanek miękkich z miejscową martwicą skóry przedniej powierzchni podudzia. Do tej pory siedzą druty śruby w nodze co utrudnia chodzenie i ograniczenie ruchowe w stawie skokowym. Obrzęk w 1,3 dalszej goleni lewej. Jest osobą niepełnosprawną. Twoja darowizna to nadzieja na leczenie i wielka szansa na powrót do zdrowia. Nawet nie wielka darowizna to dla nas wielka radość. Oto Subkonto na które można wpłacić darowiznę. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za Pomoc.
    62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem 8455 Sawicki ,Darowizny i wszelkie wpłaty można wpłacać ONLINE przez stronę; https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/sawicki_eugeniusz.html

    OdpowiedzUsuń